2015/10/06

Andrea Průchová: Pozdrav z New Yorku

Srdečně zdravím z New York City a ráda bych se podělila o několik informací z prvních dvou měsíců mého pobytu zde, jak jsem přislíbila před srpnovým odjezdem.

Komunikace s oběma univerzitami, se kterými spolupracuji, probíhá výborně. Na New York University, Department of Media, Culture and Communication se věnuji především odborným konzultacím své dizertace a věřím, že se mi podaří v budoucích měsících také zprostředkovat video či textové rozhovory s několika zajímavými kolegy. Na Pratt Institute, School of Liberal Arts and Science, Department of Critical & Visual Studies mám možnost se více zapojit do samotné výuky a výzkumu. Účastním se pravidelně setkání výzkumné skupiny "Social Justice & Social Practices", kde aktuálně diskutujeme, kterak ve výuce reflektovat hnutí Black Lives Matter a v rámci výuky předmětu "Public Space" budu mít za necelé dva týdny první přednášku kombinovanou s workshopem.


Přednášet bych na Pratt Institute měla ještě na konci října, tentokrát na téma zapojení sociálních vědců do veřejné diskuze a veřejného vzdělávání, kdy budu představovat projekty platformy pro studium vizuální kultury Fresh Eye a v průběhu měsíce listopadu by měl proběhnout kulatý odborný stůl k tématu mé dizertace.

Tento týden jsem uskutečnila rozsáhlý rozhovor s literárním vědcem a vizuálním teoretikem, profesorem W. J. T. Mitchellem na University of Chicago, jenž vyjde jako závěr "Teorie obrazu", první knihy přeložené do češtiny, která vyjde v Karolinu snad již na jaře budoucího roku. Byla to pro mě ohromná profesní zkušenost setkat se s autorem a věřím, že díky podpoře Fulbrightova programu se českým čtenářům dostane do ruky zcela originální materiál původního rozhovoru.

Poslední čerstvou zprávu je, že se s výsekem mé dizertační práce zúčastním na začátku prosince konference "The Politics of Memory: Victimization, Violence and Contested Narratives about the Past" konané na Columbia University pod záštitou skupiny Historical Dialogues, Justice and Memory Network.

Na závěr děkuji za skvělou a výjimečnou příležitost se naplno věnovat tomu, co má smysl, a to ve skutečně profesionálním a inspirativním prostředí!

Žádné komentáře:

Okomentovat